Fotogalerie

Foto

Kalendář

<Říjen 2024>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Tréninky a platby » První trénink

 „Trénink by měl vždy být veden v příjemné a veselé atmosféře.

Při cvičení nejdříve začněte rozpohybováním se a pak postupujte k intenzivnějšímu cvičení. Nikdy nic nedělejte nepřirozeně či nesmyslně. Když se budete držet tohoto pravidla, tak se pak dokonce nezraní ani starší lidé a i oni mohou cvičit v příjemné a radostné atmosféře.

 

                                                                                                        Morihei Ueshiba

      Pokud vás zaujala myšlenka začít cvičit bojové umění, neváhejte a přijďte k nám zkusit si zatrénovat. Dveře jsou Vám otevřené. Na první hodině po Vás nikdo nebude chtít ani peníze ani podpis přihlášky. První trénink si můžete zkusit nezávazně a zdarma. Teprve pak se můžete v klidu rozmyslet a rozhodnout. Pokud se Vám trénink bude líbit a budete chtít pokračovat, tak vyplníte přihlášku nového člena a zaplatíte poplatek za cvičení. Standartně se platí na období 3 měsíců. Nicméně studium bojového umění je systematická záležitost a proto chodit jednou za čas není vhodné. Jedině pravidelným tréninkem a trpělivostí se naučíte ovládat bojová umění. Vše má svůj čas. Na tréninku si všichni tykáme.

 

Co vás čeká na prvním tréninku

 

      Trénink začíná i končí ceremoniálním pozdravem v sedě (seize), dle japonských zvyklostí. Není to nic složitého, pokud jste to ještě nikdy neviděli, okoukávejte od ostatních (hlavně pokročilejších) a dělejte to, co oni. Nebojte se, nikdo Vás nebude peskovat, nebo se posmívat za to, že to ještě neznáte. Po pozdravu následuje rozcvička a průpravné cviky. Pokročilejší studenti pomáhají a radí těm méně pokročilým, takže nebudete zcela ztraceni, vždy Vám někdo ochotně poradí, nestyďte se zeptat, když Vám není cokoliv jasné, rádi odpovíme. Při nácviku technik Vás nikdo nebude nutit do věcí, na které se ještě necítíte (vysoké pády, nepřiměřené nároky na pohyb, atd.). Všechno vstřebáváte postupně časem a v klidu. Nikdo s Vámi nepřiměřeně nehází o zem, ani Vás nijak "nemlátí", neuráží, apod. Když uvidíte nějakou dvojici cvičit dynamicky, jsou to pokročilejší studenti, kteří se navzájem znají a vědí, co si mohou k sobě dovolit, proto je v začátcích nenapodobujte, ať si zbytečně nepřivodíte zranění, vše přijde časem, i rychlost. S Vámi budou cvičit pokročilí studenti s ohledem na Vaše zkušenosti, nemějte strach. Je běžné, že se trénink na chvíli rozdělí na skupinky dle pokročilosti, aby začátečníci mohli pomalu cvičit základní pohyby a pokročilí zase náročnější techniky. Trénink je ukončen pozdravem jako na začátku.